Responsive Web Design - Technika RWD

Responsive Web Design (RWD)

Responsive Web Design to technika tworzenia stron internetowych, których układ oraz treść dostosowuje się automatycznie do ekranów urządzeń mobilnych. Responsywna wersja strony pozwala na wygodne przeglądanie i korzystanie z witryny bez zbędnego przybliżania wyświetlanych treści.

Dzięki rozwoju technologii ponad 30% populacji korzysta ze urządzeń mobilnych, pozwalających na swobodny i szybki dostęp do Internetu. Ta forma serfowania w Internecie zaczyna wypierać tradycyjne komputery. Mając na uwadze powyższe, tworząc stronę internetową zastosuj technikę RWD.

Zalety zastosowania RWD

  • wygoda użytkowania – koniec małych, trudnych do kliknięcia tekstów i elementów, treść jest precyzyjnie dopasowania do wyświetlacza urządzenia mobilnego,
  • oszczędność – strona responsywna jest tańsza w utrzymaniu niż dwie odrębne wersje strony internetowej (stacjonarna i mobilna), mniej czasochłonna (w wersji responsywnej modernizacji strony dokonuje się raz).
  • pozycjonowanie w wyszukiwarce – strona responsywna jako bardziej atrakcyjna, plasuje się wyżej w przeglądarce, dzięki czemu dociera do większej ilości użytkowników,

Podsumowanie

Korzystając z Responsive Web Design stawiasz na nowoczesność i wygodę użytkownika.
Nie posiadając strony w technice RWD możesz stracić część Klientów stawiających na komfort.

Strony tworzone przez ENTMOR posiadając funkcjonalność RWD.

do góry